Nejlepší dárek je zážitek a tím jízda na koni určitě je! Poukázky na vyjížďky, lekce s trenérem, uzdečky, ohlávky a otěže...

Informace ke kroužkům Ranče Carpe Diem

Informace ke kroužkům Ranče Carpe Diem 

Dovolím si Vám pro ty, co nás ještě neznáte, krátce představit náš Ranč.

V našem ranči potkáte pouze jedno plemeno a to „Kobíky“ – Irské Coby. Toto plemeno jsme si vybrali pro jejich neskutečnou učenlivost a trpělivost s dětmi a hendikepovanými lidmi. Máme koníky pro malé děti i pořádně urostlé chlapy, všech barev a kombinací, co si jen vzpomenete.

Vyjížďky a výuku provádíme převážně v přírodě. Nechceme dělat z našich koní oslíky chodící v kruhu. I když občas je i jízdárenská práce nutná.

V našem okolí se nachází malebné údolí Bílého potoka a spousta lesů i luk pro vydovádění se.

Věříme, že si naše koně zamilujete stejně jako my a budeme se potkávat ještě spoustu lekcí pod vedením našich zaměstnanců a lektorů.

Nově příchozí zájemce musí vyplnit přihlášku.

DETAILNÍ INFORMACE:

  • Dětský kroužek je formou zájmového ježdění a nejedná se o tréninky jízdy na koni!
  • Přihlášky do jezdeckého kroužku lze zaslat i elektronickou poštou na náš email info@carpediem-jj.cz
  • Přihláška není platná, pokud není podepsána zákonným zástupcem dítěte, tedy rodičem. Dítě se nemůže podílet na výuce, pokud rodiče přihlášení neprovedou.
  • JEZDECKÝ KROUŽEK DĚTI je určen pro děti od 5 do 17 let. 
  • !!! POZOR !!! KROUŽEK NENÍ VE DNECH STÁTNÍCH SVÁTKŮ A PRÁZDNIN! Pokud se jedná o jarní a podzimní prázdniny, řídíme se termínem pro lokalitu Brno – venkov. V těchto termínech se obvykle konají příměstské tábory.
  • V kroužku se mimo jízdy na koni děti učí starat o koně, tzn. čištění, krmení, teorie chovu koně, hry a další zajímavosti a zábavu spojenou s koňmi a zvířaty. Děti se budou učit pečovat o svěřená zvířata, budou se učit vše ze světa jezdectví, dozví se vše, co patří k chovu koní a samozřejmě se budou učit jezdit na koních. Pro děti je připraven poučný a zábavný program na celý průběh školního roku.
  • Kroužek Ranče Carpe Diem – cena za docházku 15 000 /6 měsíců (září – únor)

Co všechno tato cena zahrnuje?

Je nutné si uvědomit, že nejsme nezisková organizace, ale společnost s ručením omezeným, s tím spojení PLÁTCI DPH! Nepobíráme žádné dotace a na vše si musíme vydělat sami.

Děti zde mají vybudované nové sociální zázemí s teplou vodou, sprchou a plně vybavenými hygienickými potřebami. Spousta z Vás již bere za samozřejmost, že na toaletě najdete kapesníčky na smrkání, dámy svoje potřeby ve své dny a deodorant proti pocení. Ve sprše šampón, kondicionér a jiné. Denně vyprané ručníky a udržování čistoty je samozřejmost.

V klubovně je vždy teplo rodinného krbu, volně si děti i dospělí můžou udělat kávu, čaj či vzít dostupné pití bez poplatku. Téměř pokaždé se najde i něco k snědku, ať už domácí buchta či teplá polévka. Pokud si dítě doveze svačinu svoji, může si ji uložit do lednice, ohřát v mikrovlnce či připravit pokrm na grilu za dozoru dospělé osoby.

V případě potřeby zapůjčujeme ochranné pomůcky – helmy a páteřáky. Nejednou se stane, že je dítě potřeba doobléct, čí zapůjčit rukavice nebo teplé vysoké ponožky.

Děti dostanou pro koně jako bonus námi zakoupené pamlsky vhodné pro koně.

Je zapotřebí také zmínit, že se zatím nestalo, že by se po jezdci chtěla náhrada za ztracený, či zlomený bič, poškozenou helmu, páteřák, či poškozené vybavení pro koně, ať už čištění či sedla.

Myslím, že pohodlí a dobrá nálada na Ranči je pro nás vším. Nedocházíte do klasických komerčních prostor, ale do rodinného domu, a tak k Vám je i přistupováno. Staráme se o Vaše děti s láskou a pohostinností, jako by to byly naše vlastní děti.

Poplatek nezahrnuje jen hodinovou taxu za vyjížďku. Je zde zahrnuto krmení pro koně, nutné vybavení, nadstandardní možnost výběru sedel, každé dítě má svého koně. 5 dětí se nestřídá na jednom koni, ale děti zde tráví 2 a mnohdy 2,5 hodiny v jedné lekci z čehož je zaručena minimálně hodina a půl práce s koněm (komunikace s koněm, čištění, jízda a výcvik ježdění, anatomie koně, péče apod..). V čase navíc se učí veškerou péči o koně a navazují si vztah se zvířaty. Najdou tu spoustu zábavy a nových kamarádů pro svůj další život na koňském hřbetě. 

POZOR: kroužky se konají i v nepříznivém počasí. V tomto období využíváme prostor stáje a vytápěné klubovny. Děti se zde učí pečovat o výbavu jezdce, učí se o koních, pečují o ně ve stáji, mazlí se s hříbaty a vůbec si užívají přímého kontaktu ve stáji pod dohledem lektorky. Získávají tak lepší vztah ke zvířatům, učí se odpovědnosti, která jim ulehčí zvládání životní situací. Nepříznivé počasí jako déšť či zima tedy NENÍ DŮVODEM k nahrazování termínu kroužku. 

Nechceme ubírat na kvalitě poskytovaných služeb, a proto je cena, jaká je :-)

Velmi Vám děkujeme, že jste si vybrali náš Ranč.
Moc si toho vážíme. 

Věci potřebné do kroužku: 

- Neklouzavé legíny, kalhoty nebo rajtky. Na jízdu vždy dlouhé nohavice!!!

- Triko nebo mikinu s dlouhým rukávem!!! Chráníte tím dítě proti odřeninám.

- Jezdecká či cyklo helma.

- Pevná obuv!!! s hladkou podrážkou na jízdu na koni.

- Gumové holínky v době deště, v zimě zimní boty staré. 

Kroužky nikdy nebudou probíhat ve dnech státních svátků a v době prázdnin.

Chtěla bych upozornit rodiče, že za osobní věci jejich dětí neneseme odpovědnost. Děti se upozorňují, aby si věci odkládali do míst k tomu určených - klubovna. Pokud si dítě nechá věci na jízdárně nebo v boxe koně, zodpovídá si za ztrátu nebo poničení věci samo.  Děti se stále upozorňují, aby si své osobní věci z jízdáren braly, nelze však chodit a hledat, kde věci dítě nechalo. Stejně tak z boxů koní.

Také upozorňujeme rodiče, že na zapomenuté věci v klubu po odhlášení z docházky nebereme zřetel. Rodiče si musí pamatovat sami, že věci při odchodu si musí vyzvednout. Není naší povinností kontrolovat, zda jste si věci vyzvedli všechny. V množství přileb a bičíků se nelze dohadovat, jestli není někoho, kdo chodil před půl rokem. Prosím berte na to zřetel.

Znovu také zopakuji již zmíněné v řádu Ranče: jezdci i další účastníci jezdeckého provozu by měli být pojištěni proti úrazu. Ranč Carpe Diem přestože je pojištěn, je jezdecký výcvik provozován na vlastní nebezpečí jezdce!

Prosíme rodiče, aby dítě vždy vybavili dle počasí!!!

Děkuji a v případě nejasností mi volejte: +420 775 678 650

Jana Trnková