Nejlepší dárek je zážitek a tím jízda na koni určitě je! Poukázky na vyjížďky, lekce s trenérem, uzdečky, ohlávky a otěže...

Jezdecké tábory pro děti

Víkendové kroužky
příměstské tábory
koňské tábory

V naší stáji Ranč Carpe Diem pořádáme jak víkendové jezdecké kroužky tak v letním období příměstské a jezdecké tábory. Umíme Vašim dětem zajistit komfort zázemí a hlavně vybudování krásného vztahu ke koním, přírodě a vlastní odpovědnosti. Máme skvělé učitele – 20 koní plemene Irský Cob a každý rok čekáme další přírůstky. Léty jsme si ověřili, že není lepšího plemene k dětem, protože tito mohutní koně zůstávají celý život velmi trpělivými a něžnými obry. Proto jsou u nás děti šťastné a spokojené, stejně jako naši koně. 

V současné době Vám kromě vyjížděk a individuálních tréninků nabízíme letní příměstský tábor (bez možnosti ubytování) a nebo koňský tábor (s možností ubytování). Oblíbený je také náš dětský jezdecký kroužek pro děti od 5ti do 17ti let. 

termíny letních jezdeckých táborů pro rok 2024:

1. turnus * 1.7. až 5.7. TURNUS JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN

2. turnus * 8.7. až 12.7. TURNUS JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN

3. turnus * 15.7. až 19.7. 8 míst volných

4. turnus * 22.7. až 26.7. 6 míst volných

27.7. až 4.8. dovolená * ZAVŘENO

5. turnus * 5.8. až 9.8. už jen 4 místa volná

6. turnus * 12.8. až 16.8. TURNUS JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN

7. turnus * 19.8. až 23.8. 10 míst volných

8. turnus * 26.8. až 30.8. zatím volný

 

Zavolejte nám, abyste věděli, jaký termín je nejvhodnější pro vašeho mladého jezdce a jezdkyni :-) 

Jana +420 775 678 65

připojte se do našeho týmu...

Dnes Vám chceme představit naši mladou jezdkyni, která se neskutečně vypracovala a zařadila se po bok našim instruktorkám. Je to Adélka Zelenková a my jsme na ni moc pyšní. Začala u nás jezdit, protože ji to bavilo a nyní už učí další mladé jezdce, jak na to. Jsme rádi, že s nimi může sdílet svoji cestu, protože ne každému začínajícímu jezdci to jde snadno. A pak je super, že má po boku někoho, kdo tuto cestu již prošel a rozumí jeho pocitům. My na nikoho nespěcháme, každý jezdec má svoje tempo, jakým se učí a zlepšuje :-)

Jak to u nás ve stáji funguje? 

1. Věk ani pohlaví u nás nerozhoduje :-) 

Kroužky i tábory pro děti jsou jak pro děvčata tak chlapce. Doporučujeme pro kroužky věk dítěte asi od 7 let do 15ti let. Větší děti již potom absolvují spíše jezdecký výcvik s dospělými. Jestliže chcete seznámit s koňmi i mladší dítě, je to možné, ale tady chceme účast i jednoho z rodičů, který se připojí k výuce a učí se společně se svojí ratolestí. 

 

2. Když dítě začíná...

Nemusíte se bát, že by Vaše dítě u nás kroužek nezvládlo. Na děti totiž nespěcháme a dopřejeme jim dost času, aby se s našimi obry seznámily tempem, jaké jim vyhovuje. Děti, které vůbec nic neumí, vedeme nejprve k vybudování vztahu ke koníkovi. Trpělivě, krok po kroku budujeme jejich důvěru a učíme je, co všechno je zapotřebí znát. Než se vyjede s koníkem ven je to sice možná dlouhá cesta, ale dítě získá do budoucna 100% jistotu a lásku ke koním i důvěru ve vlastní schopnosti.

 

3. Seznámení se s prací okolo koní...

Když se dítě koně nebojí a v prostoru stáje se pohybuje s pohodou a klidem, přichází čas péče o koně. A tu děti opravdu milují. Čištění, česaní, kopýtka, umývání koně, zaplétání hřívy, to vše je strašně baví. Pečují o koně často lépe než o sebe. Než se začnou učit s koněm pracovat, musí se seznámit i s vybavením kolem koní. Proto poznají rozdíl mezi ohlávkou a uzdečkou, správné nasazení uzdečky, nasedlání, je toho hodně. Ale jakmile tuto fázi ukončí, budou Vám doma vykládat všechny rozdíl mezi westernovým a anglickým stylem.

4. Vyjíždíme s dětmi a „kobíky” do terénu

Před první vyjížďkou se děti učí pracovat s koněm ze země. A to je velmi důležité. Zjistí, že je kůň poslechne, i když na něm nesedí a o to je to pro ně pak v sedle jednodušší.

Když už to vypadá, že se vše daří, jdeme ven.

Většinu času trávíme na koních ve volné přírodě, jízdárnu jako takovou nemáme. Všechny práce ze země provedeme v ohradě a samozřejmě pracujeme s dětmi na lonži, kde je máme pod 100% kontrolou.

Pro nás je nejdůležitější spojení duše nejen s koněm, ale i propojení s krajinou a vnímání přirozené komunikace zvířete a krajiny.

V přírodě je mnoho rušivých vlivů. Tu vyskočí zajíc, srna, tady projede traktor, pak začne pršet, jindy foukat vítr, nebo dnes praskají větve. Na jízdárně jsou koně od těchto vlivů izolovány. V lese je to pak jiné a koně mohou reagovat neočekáváně a jezdec nemusí správně vyhodnotit situaci. Proto je každá vyjížďka něčím jedinečná a neopakovatelná a dojmy z ní se různí. Jednou je vyjížďka dokonalá a jindy se kůň s jezdcem hledají celou cestu :-) 

 

Je nutné podotknout, že IC je velmi ušlechtilé zvíře co se týče povahy a vlastnostem k dětem. Je to tažný kůň, je velmi klidný a vyrovnaný, žádný zbrklík. A proto jsou na nich děti velmi spokojené. Tyto děti, vychované v přírodě jsou mnohem obratnější, znalejší, umí si skočit přes kmen, brodit se či plavit koně a jsou mnohem ohleduplnější ke koni i k přírodě.

Do života je to pro ně ideální zkušenost. 

Aktuální termíny letních jezdeckých táborů: 

 

 

Dokumenty ke stažení

Tyto dokumenty je prosím nutné odevzdat před zahájením kroužku vyplněné a podepsané. Bez toho nelze dítě do kroužku zapsat :-)

Prosíme o tisk a podepsání před nástupem dítěte na 1. lekci kroužku. Děkujeme.

 

List účastníka kroužku Carpe Diem

Řád Carpe Diem 2022_2023

 

 

Řád Ranče Carpe Diem

Každý klient Ranče Carpe Diem, návštěvník, zájemce o jízdu, zákonný zástupce dítěte, zaměstnanec, je...

Potvrzení o bezinfekčnosti

Vyplněný dokument předává rodič či zákonný zástupce v den nastoupení dítěte na tábor vyplněný a pode...

List účastníka tábora

Vyplněný dokument předává rodič či zákonný zástupce v den nastoupení dítěte na tábor vyplněný a pode...

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem